I besova – Greta Koçi – Teksti i Këngës – Lajmi.net
I besova – Greta Koçi – Teksti i Këngës
Autori: Lajmi.net Lajme 15:36, 20 February 2016
Greta Koçi - I besova
Teksti i këngës I besova nga Greta Koçi.

-I-
Më mirë pa ty, unë vetëm po rri
Jo, nuk po du, me t’pa me sy
Ou, më mirë jam vetë, unë po ndihem ok
Që nuk të kam ty, më nuk ka rëndësi

Refreni:
I besova fjalët tua, kur më thoje shumë të dua
Kur të mirën dhe të keqen, e ndaje me mua.
T’pata n’zemër, t’pata mrena,
Fjalët tua ishin rrena
Unë e ti o zemra jeme, mo kurgjo nuk kena.

-II-
T’njoha si burrë por s’e dëshmove kurrë
T’pata si tatu, kudo në lëkurë
Ou, më mirë jam vetë, unë po ndihem ok
Që nuk të kam ty, më nuk ka rëndësi

-III-
Mall, kur do të kesh,
mu s’do më gjesh, vetëm do jesh
Do t’mungoj, tjetrën kur ta kesh,
ke humbë një mbretëreshë, vetëm do jesh.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO