Hummels mungon tre javë

Skuadra e Borussia Dortmundit ka konfirmuar se mbrojtësi i tyre, Mats Hummels do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për plotë tre javë.

Sport

02/11/2014 14:09

Borussia Dortmund ka konfirmuar se Mats Hummels do të jetë jashtë fushave të lojës për tre javë, pas lëndimit që ka pësuar në ndeshjen e djeshme ndaj Bayernit.

Ai u largua nga loja në pjesën e dytë, teksa skuadra e tij e humbi takimin me rezultat solid prej 2-1.Subotic e zuri vendin e tij në këtë takim, mirëpo ai më vonë u shpallë dështim i ndeshjes, pasi pati performancë katastrofale në pjesën e dytë.

“Mats Hummels do të mungojë diku rreth tre javë, dhe kështu ai nuk do të luajë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Galatasarayt të martën, duke mos harruar kështu dhe ndeshjen e  Bundesligës ndaj Monchengladbach të dielën”.

“Më pas do të luajnë kombëtaret për dy javë, para se Dortmundi të kthehet në aksion, pasi luan si mysafir i Paderbornit më 22 nëntor”, shkruan në komunikatën zyrtare të lëshuar nga Dortmundi.