Humb jetën një shqiptar në Itali

Një 24-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti me motor në autostradën San Pietro pranë komunës së Lukas.

Lajme

11/10/2015 18:48

Kristian Paloka u përplas me një furgon tip “Renault”, teksa udhëtonte me motorin e tij tip “Honda 700”. 24-vjeçari shqiptar u rrëzua në tokë nga përplasja e fuqishme, duke marrë plagë të mëdha.

Në vendin e ngjarjes mbërriti menjëherë ambulanca për t’i dhënë të riut ndihmën e parë por ai nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të marra dhe ndërroi jetë në vend. Dyshohet se shkaku i shpejtësisë ka qenë shpejtësia e madhe me të cilën udhëtonte i riu shqiptar./Shekulli