Holandezi në Malishevë i rrah dy policë, i bën për spital

Një person është arrestuar dje në Malishevë për sulm ndaj personit zyrtar. Ky person, me nënshtetësi holandeze kishte urdhër arrest nga gjykata, ndërsa gjatë arrestimit i dyshuari ka sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë të cilët kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Detaje…

Lajme

12/08/2022 08:30

Një person është arrestuar dje në Malishevë për sulm ndaj personit zyrtar.

Ky person, me nënshtetësi holandeze kishte urdhër arrest nga gjykata, ndërsa gjatë arrestimit i dyshuari ka sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë të cilët kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Detaje tjera nuk dihen. /Lajmi.net/