Gwen Stefani fejohet me Blake Shelton

Këngëtarja e njohur amerikane i ka dhënë fund beqarisë.

ShowBiz

28/10/2020 08:17

Blake Shelton i propozoi të dashurës Gwen Stefani dhe ajo tha “Po”, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

Çifti njotoi përmes një fotografie në Instagram, ku shfaqet Stefani me unazë të re dhe shkruan “@blakeshelton po të lutem!”.

Shelton ndau të njëjtin postim dhe shkroi, “Hej @ gwenstefani faleminderit që më shpëtove vitin 2020 … Dhe pjesën tjetër të jetës sime. Të dua. Kam dëgjuar një PO!”

Të dy anëtarët e  “The Voice” u takuan në sheshxhirimin e shfaqjes së këndimit më 2015, dhe miqësia e tyre shpejt u kthye në dashuri.

Këngëtarët kanë bashkëpunuar së bashku gjatë gjithë lidhjes së tyre. Kënga e Shelton “Turnin ‘Me On” ka të bëjë me Stefanin dhe kënga e Stefani për vitin 2016, “Make Me Love You” ka të bëjë me Shelton.

Ata kanë performuar së bashku shumë herë dhe kanë duete “Go Ahead and Break My Heart”, jashtë albumit të Shelton më 2016, “If I’m Honest” dhe “You Make It Feel Like Christmas” së bashku.

Javën e kaluar, çifti fitoi një çmim muzikor CMT për bashkëpunimin e tyre “Nobody But You”.

Stefani ka tre fëmijë, Kingston, Zuma dhe Apollo me ish-burrin e saj Gavin Rossdale. Shelton dhe ish-gruaja e tij Miranda Lambert përfunduan divorcin e tyre më 2015. /Lajmi.net/