Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Guardiola nuk kursen lëvdatat për Gabriel Jesus: Ishte lojtari i këtyre dy ndeshjeve

18:25 | 8 Gusht 2020

Pep Guardiola ka lëshuar disa lëvdata për Gabriel Jesus.

Ylli brazilian, Gabriel Jesus, ka shkëlqyer edhe në ndeshjen e mbrëmshme kundër Real Madrid, duke gjetur edhe rrugën e golit.

Pas ndeshjes, Pep Guardiola i ka lëshuar disa komente lidhur me brazilianin, duke vlerësuar atë si më të mirin e këtyrë dy ndeshjeve.

“Gabriel dha kontributin e tij. Ai ishte më i miri në këto dy ndeshje”, ka thënë Guardiola, transmeton lajmi.net.

“Gabriel ishte njeriu i këtyre ndeshjeve. Ai shënoi në Madrid, fitoi penalltinë dhe pastaj sot(dje) bëri asistim në gol dhe shënoi përsëri një gol”, ka shtuar trajneri katalan.

Gabriel Jesus ishte i jashtëzakonshëm mbrëmë, duke arritur që të fitonte edhe më së shumti duele ajrore.

Jesus ka mbuluar për mrekulli hapësirat e Sergio Aguero, ky i fundit që po përballet me një lëndim. /Lajmi.net/