Guardiola mohon ofertën për Varanen

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka mohuar spekulimet e fundit, që thonë se bavarezët kërkojnë Varanen, duke thënë se një gjë e tillë nuk është e vërtetë.

Sport

10/01/2015 16:49

Guardiola ka mohuar mundësinë që skuadra e tij të transferojë varanen, duke lansuar gjithashtu një sulm në drejtim të gazetës spanjolle, Marca.

“Gazeta në fjalë ka shkruar se drejtori sportiv i Sebillas do të zë vendin e Matthias Sammes te Bayerni, dhe çfarë ndodhi? Sammer e nënshkrooi kontratën me këtë skuadër”.

“Marca nuk e ka numrin tim, ndoshta ata e kan numrin e Jorge Mendesit, por timin jo. Natyrisht se spekulimet për transferimin e Varanes nuk janë të vërteta”, përfundoi Guardiola.