Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Granit Xhaka arrin statistika mbresëlënëse ndaj Slavia Prague

22:07 | 8 Prill 2021

Arsenal dhe Slavia Prague po përballen në çerekfinale të Europa League.

Slavia Prague po tregon se është skuadër që mund të bëjë ballë në mbrojtje edhe ndaj një skuadre siç është Arsenali, shkruan lajmi.net.

Arsenali po dominon në çdo aspekt, por ajo çka bie në sy është loja e Granit Xhakës.

Xhaka ka kompletuar 100% të pasimeve me saktësi të plotë.

Në pjesën e parë, Xhaka kompletoi 23 pasime nga to të gjitha të sakta.

Ai poashtu fitoi më së shumti duele, përkatësisht pesë duele dhe dy ndërhyrje./Lajmi.net/