Gol i çmendur në Europa League (Video)

Futbollisti i Metalist Kharkiv, Vasil Kobin, ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm me gërshërë në ballafaqimin kundër Legia Varshavës në kuadër të Grupit L në Europa League. 

Sport

06/11/2014 22:38

Europa League ende konsiderohet si garë që nuk zgjon vëmendje aq sa edhe Liga e Kampionëve.

E natyrshme, gjigantët e kontinentit luajnë në garën elite. Mirëpo, edhe Europa League di të jetë atraktive me ndonjë ndeshje interesante, apo edhe gol të jashtëzakonshë.

Kjo e dyta ndodhi sonte në ballafaqimin mes Legia Varshavës dhe Metalist Kharkivit në kuadër të Grupit L.

Futbollisti i skuadrës mysafire Vasil Kobin realizoi një gol të jashtëzakonshem me gërshërë. Shikojeni veprimin e tij fantastik.