Gjithçka e nënshkruar – Nkunku është lojtari më i ri i Chelseat që nga korriku i vitit të ardhshëm

Christopher Nkunku tashmë mund të llogaritet si lojtari më i ri i Chelseat. Futbollisti i ka nënshkruar të gjitha dokumentet që e formalizojnë kalimin e tij në Londër, transmeton lajmi.net. Lojtari do ta veshë fanellën blu në korrik, kur hapet zyrtarisht afati kalimtar i verës. Edhe Leipzig është pajtuar me një largim të lojtari dhe…

Sport

17/12/2022 12:14

Christopher Nkunku tashmë mund të llogaritet si lojtari më i ri i Chelseat.

Futbollisti i ka nënshkruar të gjitha dokumentet që e formalizojnë kalimin e tij në Londër, transmeton lajmi.net.

Lojtari do ta veshë fanellën blu në korrik, kur hapet zyrtarisht afati kalimtar i verës.

Edhe Leipzig është pajtuar me një largim të lojtari dhe ekziston dakordshmëria në mes të tyre dhe Chelseat. /Lajmi.net/