Të Infektuar: 3508

Të Shëruar: 1902

Të Vdekur: 75

Gjendet djali i porsalindur i gjallë pasi u varros poshtë grumbujve të baltës pas rrëshqitjes së dheut

11:08 | 30 Maj 2020

Një foshnje e porsalindur që ishte varrosur e gjallë në një rrëshqitje në tokë, u shpëtua nga fshatarët në Indinë veriore.

Djali i vogël u tërhoq nga grumbulli i baltës së trashë pasi një prej shpëtuesve të tij vuri re këmbën e tij të vogël duke u shkëputur nga toka, transmeton lajmi.net.

Ai u bllokua në fshatin Sonoura të rrethit Siddharthnagar në Uttar Pradesh të Indisë veriore më 25 maj.

 The baby was covered in dirt and had swallowed a considerable amount of mud

Fshatarët, të cilët kishin kërkuar ndërtimin e shtëpive pas rrëshqitjes së tokës, nxorën shpejt baltën dhe nxorën me kujdes një fëmijë të porsalindur.

Ende nuk dihet pse fëmija u varros, dhe nëse do të ishte hedhur dhe varrosur i gjallë me dashje, raporton The Sun. Pasi u tërhoq nga fshatarët, i mbuluar me baltë dhe tokë, foshnja u nxitua në një spital aty pranë.

 The small limb can be seen poking out from the sandy dirt as the man desperately tries to save him

Mjekët thanë që ai gëlltiti baltë që bllokoi traktin e tij të frymëmarrjes, por foshnja thuhet se është e qëndrueshme.

Një grua nga fshati, shkoi për të adoptuar fëmijën, i cili aktualisht është nën mbikëqyrjen e mjekëve./Lajmi.net/