Gabriel Jesus, 621 ditë pa shënuar gol në ndeshje zyrtare me Brazilin

23:33 | 24 Qershor 2019

Gabriel Jesus tani ka shkuar në 621 ditë pa shënuar një gol në ndeshje zyrtare për Brazilin që nga goli kundër Kilit në kualifikueset e Kupës së Botës në vitin 2017.

Sulmuesi i Manchester Cityt pati mundësinë t’i jepte fund rekord të zi të shtunën, por huqi penalltinë gjatë fitores 5-0 të Brazilit ndaj Peru në Kupën e Amerikës.

Pasi goli iu mohua nga portieri i Perusë, Pedro Gallese, Jesus u pa tejet i mërzitur për shkak se sërish nuk arriti të shënonte në një ndeshje zyrtare, transmeton lajmi.net.

Jesus nuk arriti të shënojë as në Kupën e Botës verën e kaluar në Rusi dhe u bë sulmuesi i tretë brazilian në histori që të mos shënonte të paktën një herë gjatë garës.

Selektori i Brazilit, Tite vendosi të mos e inkuadronte nga fillimi në dy ndeshjet e para të Kupës së Amerikës, por Gabriel startoi ndaj Perusë dhe dhuroi tjetër përformancë zhgënjyese. /Lajmi.net/