Formacioni i fenomenëve

Një formacion i fenomenëve, në gjendje të luftojë për cilindo titull. Calciomercato.com ka publikuar një skuadër të përbërë nga futbollistët më të mirë të grupmoshave U-21. ‘Kapiten’ i ekipit, mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, kampion i botës me skuadrën U-20 të Francës. Kurse, vend kanë zënë edhe dy futbollistë italian, mbrojtësi i krahuti Milanit, Mattia…

Sport

28/12/2013 15:26

Një formacion i fenomenëve, në gjendje të luftojë për cilindo titull. Calciomercato.com ka publikuar një skuadër të përbërë nga futbollistët më të mirë të grupmoshave U-21.

‘Kapiten’ i ekipit, mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, kampion i botës me skuadrën U-20 të Francës.

Kurse, vend kanë zënë edhe dy futbollistë italian, mbrojtësi i krahuti Milanit, Mattia De Sciglio dhe mesfushori i Paris Saint-Germain, Marco Verratti, të dy 21-vjeç. Nuk mund të mungonte Neymar, sulmuesi më i mirë në botë, i lindur më 1992.

Neymar, fantastik te Barcelona

Në skuadër nuk kanë zënë vend disa prej futbollistëve që kanë shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni, përfshirë yllin kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, ose portieri i Borussia Monchengladbach, Marc Andre ter Stegen.

Portieri:

Thibaut Courtois (1992, Atletico Madrid)

Mbrojtësit:

Mattia De Sciglio (1992, Milan)

Raphael Varane (1993, Real Madrid)

Marquinhos (1994, Paris Saint-Germain)

Jetro Willems (1994, Psv Eindhoven)

Mesfushorët:

Marco Verratti (1992, Paris Saint-Germain)

Paul Pogba (1993, Juventus)

Viktor Fischer (1994, Ajax)

Julian Draxler (1993, Schalke)

Sulmuesit:

Neymar (1992, Barcellona)

Romelu Lukaku (1993, Everton)