lajmi.net

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Espanyol

Real Madrid dhe Espanyol kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Santiago Bernabeu në kuadër të xhiros së 18-të në La Ligë.

Sport

10/01/2015 15:10

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Pepe, Varane, Marcelo; James, Kroos, Isco; Bale, Benzema, Ronaldo.

Espanyol: Casilla, Fuentes, Gonzalez, Colotto, Lopez, Montanes, Canas, Sanchez, Arbilla, Caicedo, Garcia. 

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Espanyol

Real Madrid dhe Espanyol kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin në Santiago Bernabeu, në kuadër të xhiros së fundit në La Ligë. Los Blancos sulmojnë me treshen BBC.

Sport

17/05/2014 16:20

Real Madrid do ta mbyllë sezonin në La Ligë në duel me Espanyolin në Santiago Bernabeu.

Los Blancos, jashtë garës për titull të kampionit do të luajnë për Cristiano Ronaldon i cili synon të bëhet golashënuesi më i mirë në Evropë pasi aktualisht ka 31 gola, aq sa ka edhe kryesuesi, sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez.

Këto janë formacionet zyrtare të skuadrave:

Real Madrid: Casillas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Illarramendi, Khedira, Di María; Bale, Ronaldo, Benzema.

Espanyol: Casilla; Javi López, Colotto, Moreno, Fuentes; Víctor Sánchez, Abraham, David López; Stuani, Simao, Sergio García.

LM