Formacionet zyrtare: Gjermani – Argjentinë

Gjermania sonte do të ndeshet në një miqësore me skuadrën e Argjentinës, teksa pak para fillimit të takimit, të dy trajnerët kanë publikuar dhe formacionet me të cilat do të zbresin në fushë.

Sport

03/09/2014 21:09

Gjermania padyshim që është favorite në këtë takim, duke marrë parasysh këtu triumfin që bëri në finalen e Kupës së Botës, Brazil 2014.

Gjermania: Neuer – Großkreutz, Ginter, Höwedes, Durm – Kramer, Kroos – Schürrle, Reus, Draxler – Gomez

Argjentina: Romer – Zabaleta, Fernandez, Demichelis, Rojo – Perez, Mascherano, Biglia – Lamela, Aguero, Di Maria