lajmi.net

Formacionet zyrtare: Chelsea – Arsenal

Derbi i kësaj jave në Premier Ligë është ai ndërmjet Chelseas dhe Arsenalit që zhvillohet në Stamford Bridge. Trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim i cili fillon në ora 15:05.

Sport

05/10/2014 15:06

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Matic, Fabregas; Schurrle, Oscar, Hazard; Diego Costa

Në stol: Cech, Zouma, Filipe Luis, Mikel, Willian, Salah, Remy

Arsenal: Szczesny, Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Wilshere, Flamini, Cazorla, Ozil, Alexis, Welbeck

Në stol: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Podolski

Formacionet zyrtare: Chelsea-Arsenal

Chelsea dhe Arsenal kanë paraqitur formacionet zyrtare për duelin e sotëm në Stamford Bridge që do të fillojë në ora 13:45. Në mungesë të dy mesfushorëve të suspenduar në duelin e javës së kaluar kundër Aston Villas, Willian dhe Ramires, Jose Mourinho ka aktivizuar David Luizin dhe Andre Schurrlen. Në sulm, si zakonisht në ndeshjet…

Sport

22/03/2014 12:04

Chelsea dhe Arsenal kanë paraqitur formacionet zyrtare për duelin e sotëm në Stamford Bridge që do të fillojë në ora 13:45.

Në mungesë të dy mesfushorëve të suspenduar në duelin e javës së kaluar kundër Aston Villas, Willian dhe Ramires, Jose Mourinho ka aktivizuar David Luizin dhe Andre Schurrlen.

Në sulm, si zakonisht në ndeshjet si nikoqir paraqitet Samuel Eto’o. Kurse, Arsenali paraqitet me sulmuesit Lukas Podolski dhe Olivier Giroud.

Chelsea: Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Matic, David Luiz; Schurrle, Oscar, Hazard; Eto’o

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Giroud