Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Formacionet e mundshme: Porto – Chelsea

10:20 | 7 Prill 2021

Sonte (e mërkurë) do zhvillohet sfida mes Portos dhe Chelseas, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Edhe pse “Blutë” e Londrës shihen si favorit, Porto do bëj çmos për të dal me rezultat pozitiv, shkruan lajmi.net.

Sergio Conceicao, Sergio Oliveira, Mouhamed Mbaye dhe Ivan Marcano mungojnë të skuadra portugeze.

Formacionet e mundshme:

Porto (4-4-2): Marchesin; Manafa, Pepe, Mbemba, Sanusi; Corona, Uribe, Grujic, Otavio; Marega, Martinez

Chelsea (3-4-2-1): Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Kovacic, Jorginho, Chilwell; Ziyech, Mount; Havertz

Ndeshja nis në ora 21:00./Lajmi.net/