Formacionet e mundshme: Napoli – Leicester

Napoli është nikoqir i Leicester Cityt, në kuadër të xhiros së gjashtë dhe 'jetike' për kualifikimin për fazën tjetër të Ligës së Evropës.

Sport

09/12/2021 11:32

Dy skuadrat e mëdha duan vetëm pikët e plota që të kualifikohen për fazën tjetër, transmeton lajmi.net.

Amir Rrahmani si gjithmonë pritet të jetë nga minuta e parë, pranë Jesus, duke parë mungesat e Koulibalyt dhe Manolas.

Formacionet e mundshme:

Napoli (4-2-3-1): Meret; Rui, Jesus, Rrahmani, Lorenzo; Ruiz, Demme; Insigne, Zielinski, Lozano; Petagna.

Leicester (3-4-1-2): Schmeichel; Amartey, Evans, Soyuncu; Castagne, Soumare, Ndidi, Thomas; Maddison; Iheanacho, Vardy.

Ndeshja nis në ora 18:45./Lajmi.net/