Formacionet e mundshme: Man City – Arsenal

Manchester City dhe Arsenal takohen sot në duelin e Community Shield, që njihet si Superkupa e Anglisë, trofeu i parë para fillimit të sezonit të ri. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave.

Sport

10/08/2014 11:12

Sot do të përcaktohet trofeu i parë në edicionin e ri në Angli: Manchester City dhe Arsenal ndeshen në Community Shield, Superkupa e Anglisë.

Manuel Pellegrini nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin Sergio Aguero por nga minuta e parë mund të inkuadrojë përforcimin e ri Fernando.

Kurse, te Arsenali mund të ketë disa fytyra të reja të ardhura gjatë këtij afati kalimtar të verës si Debuchy, Chambers e Alexis Sanchez.

Man City (4-4-2): Hart, Clichy, Nastasic, Boyata, Kolarov, Navas, Yaya Toure, Fernando, Nasri, Jovetic, Dzeko.

Arsenal (4-2-3-1): Szczesny, Debuchy, Chambers, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere, Ramsey, Sanchez, Sanogo, Cazorla.