Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Ford Mustang Mach 1 i vitit 2021 prezantohet zyrtarisht

11:14 | 16 Tetor 2020

Ford Mustang Mach 1 është prezantuar zyrtarisht.

Mundësitë për ta porositur janë të hapura dhe Mach 1 do të kushtojë mbi 45,195 euro përfshirë transportin, raporton “Autoweek”, transmeton lajmi.net.

Ne veç se i dimë shumicën e detajeve të tjera: motori Coyote V8 5.0 litërsh do të ketë 480 kuaj fuqi dhe do të jetë manual me gjashtë shpejtësi ose automatik me dhjetë shpejtësi. Drejtimi është më i fortë, kalibrimi, shiritat kundër rrotullimit më të fuqishëm, si dhe një tingull i ri gjatë ndalimit të përkohëshëm MagneRide.

Base Mustang Mach 1 ka rrota të gjera 24 cm përpara me rrota të gjera 25 cm në pjesën e pasme, të gjitha të mbuluara me goma Michelin Pilot Sport 4S.

2021 Mustang Mach 1 bën më shumë forcë sesa GT me performancë Pack 1. Ajo gjithashtu ka pjesën e poshtme më të gjatë që shton forcën dhe rrit ftohjen e frenave të pasme. /Lajmi.net/