Filmi shqiptar “Dita zë fill”, shpërblehet me çmimin “Golden Sun” – Lajmi.net
Filmi shqiptar “Dita zë fill”, shpërblehet me çmimin “Golden Sun”
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 16:36, 20 November 2017
Filmi me regji të Gentian Kocit është shpërblyer me çmimin “Golden Sun”, çmim i cili jepet për filmin më të mirë në Cinedays Festival of European Film.

Ky film flet për një nënë e cila bashkë me foshnjën e saj vendosin të jetojnë me një grua të vjetër dhe të sëmurë.

Kompromiset morale që njerëzit duhet t’i bëjnë kur ballafaqohen me sfida ekonomike dhe ato të mbijetesës, sipas Koçit, janë të pranishme dhe trajtohen në filmin shqiptar që nuk ka shumë kohë lançimi në treg.

Në film luajnë Ornela Kapetani: Suzana Prifti, Hermes Kasimati, Adele Gjoka, etj.lapsi

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO