Filmi kosovar rrëmben çmim në Los Angelos – Lajmi.net
Filmi kosovar rrëmben çmim në Los Angelos
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/Arte 10:11, 5 May 2018
Filmi ”T’padashtun” i regjisorit kosovar, Edon Rizvanolli ka fituar çmimin AUDIENCE AWARD – FEATURE në festivalin e filmit në Los Angelos.

Filmi ”Unwanted” apo T’padashtun shtjellon dramën rrëqethëse të një familjeje refugjate nga Kosova, e cila jeton në Holandë dhe ballafaqohet me një dashuri, e cila zgjon shumë plagë të së kaluarës së afërt nga lufta në Kosovë, shkruan rtv21.tv.

Regjinë e filmit e ka bërë Edon Rizvanolli, ndërsa në rolet kryesore luajnë: Adriana Matoshi, Jason de Ridder, Niki Verkaar, Hugo Koolschijn dhe Celia Nufaar. Çmimet e këtij festivali mund t’i gjeni këtu.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO