Festë e madhe në Las Vegas për Çmimin e Madh të F1

Një ceremoni spektakolare me yje nga bota e muzikës do të organizohet para fillimit të Çmimit të Madh të Formula 1 në Las Vegas muajin e ardhshëm. Andra Day, Bishop Briggs, J Balvin, Journey, Keith Urban, Steve Aoki, Swedish House Mafia, Thirty Seconds to Mars dhe Will.i.am janë gati të përforcojnë të mërkurën më 15…

Auto & Tek

25/10/2023 16:47

Një ceremoni spektakolare me yje nga bota e muzikës do të organizohet para fillimit të Çmimit të Madh të Formula 1 në Las Vegas muajin e ardhshëm.

Andra Day, Bishop Briggs, J Balvin, Journey, Keith Urban, Steve Aoki, Swedish House Mafia, Thirty Seconds to Mars dhe Will.i.am janë gati të përforcojnë të mërkurën më 15 nëntor.

Të 20 pilotët do të jenë gjithashtu të pranishëm në ceremoni së bashku me një turmë prej 30,000 personash, pasi Formula 1 kërkon të ketë një ndikim të madh përpara garës së natës në qytet.

“Për Çmimin e Madh të Formula 1, Heineken Silver Las Vegas, ishte e rëndësishme për ne që të krijonim një ceremoni hapjeje që balancon frymën e Las Vegasit me Formula 1 dhe me atë që këta pilotë të jashtëzakonshëm sjellin në çdo qytet pritës,” tha Renee Wilm, CEO i Çmimit të Madh të Las Vegas.

Ceremonia do të nisë me një shfaqje gjithëpërfshirëse që feston mbërritjen e F1. /Lajmi.net/