Fernandinho vendos të kthehet tek ish-klubi i tij Atletico Paramense

Fernandinho do të largohet nga Manchester City në fund të sezonit pas përfundimit të kontratës.

Sport

17/05/2022 16:42

Mesfushori luajti për disa vite te “Qytetarët”, por dy sezonet e fundit e humbi vendin e titullarit.

Skuadra që ia “hapi derën” futbollistit është pikërisht Atletico Paramense, transmeton lajmi.net

Gjatë këtij sezoni me skuadrën e Pep Guardiolas, ai shënoi dy gola dhe një asistim në 14 ndeshje. /Lajmi.net/