Familja e Ronaldos assesi të ambientohet në Arabinë Saudite, fëmijët e tij janë rrahur në shkollë

Georgina Rodriguez, partnerja e Cristiano Ronaldos, së fundmi ka dhënë një intervistë në të cilën ka treguar se ardhja e tyre në Arabinë Saudite sjell disa vështirësi. Para së gjithash, të përshtaten me mjedisin e ri, ndërkohë që edhe fëmijët e tyre kishin probleme në shkollë dhe përjetonin dhunë fizike. “Ka momente në shkollë kur…

Sport

31/03/2023 12:30

Georgina Rodriguez, partnerja e Cristiano Ronaldos, së fundmi ka dhënë një intervistë në të cilën ka treguar se ardhja e tyre në Arabinë Saudite sjell disa vështirësi.

Para së gjithash, të përshtaten me mjedisin e ri, ndërkohë që edhe fëmijët e tyre kishin probleme në shkollë dhe përjetonin dhunë fizike.

“Ka momente në shkollë kur fëmijët i godasin, dhe ata nuk mbrohen dhe i kundërpërgjigjen. Një ditë tjetër, një nga fëmijët e mi erdhi në shtëpi dhe filloi të qajë”, tha ajo në një deklaratë për kanalin Shannan “Telemundo”, transmeton lajmi.net.

“E pyeta se çfarë ndodhi dhe mora përgjigjen “Më goditi një fëmijë”. Unë i thashë: “A nuk di të mbrohesh?”, shtoi Georgina.

Cristiano Ronaldo u transferua te klubi arab Al Nassr në fillim të këtij viti.

38-vjeçari u largua nga Manchester United pas deklaratave në të cilat akuzonte klubin anglez për tradhti./Lajmi.net/