Evra vazhdon në Man Utd

Ishte pritur që të largohet nga klubi, por Manchester United ka njoftuar se mbrojtësi i krahut Patrice Evra ka nënshkruar kontratë të re njëvjeçare në Old Trafford.

Sport

23/05/2014 20:22

Deri disa ditë më parë pritej se do të largohej nga klubi, por pak çaste më parë, Manchester United ka njoftuar se mbrojtësi i krahut Patrice Evra ka nënshkruar kontratë të re njëvjeçare me gjigantin nga Old Trafford.

Evra besohej se do t’i bashkohet Nemanja Vidicit i cili u largua nga klubi pas përfundimit të sezonit. Dhe, më herët gjatë javës qarkulluan njoftime se reprezentuesi francez është shumë pranë transferimit në Juventus.

Mirëpo, duket se menaxheri i ri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal i beson Evras dhe i ka ofruar atij vazhdimin e kontratës në Old Trafford.

“Patrice Evra ka vazhduar kontratën e tij me Manchester Unitedin edhe për një vit tjetër”, shkruan në njoftimin e shkurtër të publikuar nga profili zyrtar i Manchester Unitedit në rrjetin social Twitter.