Estrada në mbështetje të Jonida Maliqit para performancës në “Eurovision”

17:38 | 16 Maj 2019

Jonida Maliqi ka marrë përkrahjen e komunitetit të artistëve para paraqitjes në skenën e “Eurovisionit”.

Jonida Maliqi sonte do të performojë në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovisionit”, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja përfaqëson Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”, ndërsa ka pranuar komente pozitive për këtë projekt.

Artistët shqiptarë përmes rrjeteve sociale kanë shprehur mbështetjen për Jonida Maliqin si dhe kanë kërkuar votën për të.

Ledina Çelo, Rona Nishliu, Eugent Bushpepa, Besa Kokëdhima, Landi Hysi, Lori Kaçka, Bruno, Klajdi Haruni, Zaimina Vasjari, Juliana Pasha, Elvana Gjata, Aurela Gaçe; janë disa prej artistëve që kanë kërkuar votën për Jonida Maliqin dhe kanë shprehur përkrahjen për të.

Më poshtë mund të shihni se cilat janë fjalët e estradës për Jonida Maliqin. /Lajmi.net/

View this post on Instagram

Dashuria qe ke marre nga fansat e huaj te Eurovizionit ne gjithe turin e bere deri sot, eshte kaq e bukur, e paster, dhe ne fakt neve si komb duhet te na behet qejfi qe te huajt kendonin Shqip bashke me ty. Ne fund te fundit, ne periudhen e veshtire qe kalon vendi yne, secili ben me te miren e vete ne ate qe di te beje me mire. ….. Dhe une besoj se misioni i perfaqesimit tone eshte kryer me se miri. Jemi Komb i Vogel ne numer, por me shpirt luftarak per te bere me te miren. …… Mbeshtetje per ty @jonidamaliqi sot e ashtu sic bejme me te gjithe ata qe mbajne mbi supe flamurin Shqiptar ne cdo gare ,muzikore e sportive . 🇦🇱 ……eshte e lehte te jesh jashte e ta shohesh me sy te ftohte ,por te jesh ne gare, nuk eshte aq e lehte. Presioni psikologjik e ankthi eshte mbytes. Prandaj le te jemi te mire me veten tone🙏❤ #voto nr 14. Bashkeatdhetaret tane, mbeshtesim ngjyrat tona.. ( mund te votojne vetem shtetet qe jane sot ne grup me Shqiperine).

A post shared by E pasur jam, se ty të kam (@aurelagaceofficial) on

View this post on Instagram

Voto 14 🇦🇱🇦🇱🇦🇱 @jonidamaliqi

A post shared by BRUNO (@iambrunooooo) on

View this post on Instagram

Voto 14 @jonidamaliqi #albania

A post shared by Klajdi Haruni (@klajdiharuni) on

View this post on Instagram

Te dashur miq! Sonte ne mbremje le te behemi mbeshtetje per @jonidamaliqi dhe te gjithe stafin qe na perfaqeson ne @eurovision @eurovisionalbania Te gjithe ju qe jetoni ne vendet pjesmarrese te mbremjes se sotme keni mundesine te votoni per Shqiperine duke derguar me sms #14 sipas numrit te vendit ku jetoni (emrat e vendeve qe konkurojne bashke me shqiperine sonte i gjeni ne foto) Shume urime dhe suksese nga zemra per @jonidamaliqi 😘 dhe grupit. Shijojeni skenen pafund 🤗🙏🏻 #Repost @eurovisionalbania with @get_repost ・・・ Today vote number #14 for @jonidamaliqi (Albania 🇦🇱) #Eurovison #eurovision2019 #eurovisionalbania #jonidamaliqi #jonidamaliqiesc #kthejutokes #daretodream #Telaviv

A post shared by J҉U҉L҉I҉A҉N҉A҉ P҉A҉S҉H҉A҉ (@julianapasha) on