Është tekstshkruesi i këngës fituese, por Lindon Berisha e sheh si jo të moralshme vlerësimin ndaj Elvana Gjatës

23:03 | 8 Shkurt 2020

Lindon Berisha ka folur rreth vlerësimit që ju bë Elvanës nga juria shqiptare.

Lindon Berisha ishte një nga emrat kyq që ia mundësoi triumfin Arilena Arës në ‘Fest 58’, shkruan lajmi.net.

Këngëtari ishte i ftuar në emisionin ‘Mirage’ ku për herë të parë flet pas përfundimit të ‘Festivalit të këngës’.

Ndonëse është tekstshkruesi i këngës fituese, por edhe ai e sheh si jo të moralshme vlerësimin e jurisë shqiptare për një kalibër si Elvana Gjata.

Për më shumë shikoni intervistën e plotë të Lindonit, ku flet për festivalin dhe planet e tij personale. /Lajmi.net/