Eshref Durmishi mban premierën e filmit ‘Shok’ në Washington – Lajmi.net
Eshref Durmishi mban premierën e filmit ‘Shok’ në Washington
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 10:55, 12 December 2017
Durmishi qe i pranishëm në 'George Mason University' së bashku me të pranishmit Lisa Thrasher e shumë profesorë e artistë të tjerë të ftuar në këtë premierë.

U diskutua rreth filmit, suksesit të tij dhe u trajtua si temë lufte, gjë kjo që e përfaqëson shkurt por mirë një pjesë të historisë së popullit të vuajtur të Kosovës.

Bashkëbisedues ishin edhe Rita Krasniqi, Erblin Nushi si dhe Fjolla Nushi. Kjo e fundit është së bashku me Durmishin edhe protagoniste e një filmi që ende s’ka shfaqur premierën ku regjisor është i riu, Erblin Nushi.

Filmi quhet ‘BINI’ dhe ka prap si temë luftën në Kosovë. Si duket Eshrefi me prejardhje nga Drenica di me së miri të sjell tragjeditë e kohës së luftës dhe ua ka marrë dorën. Shumë suksese ekipit. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO