Të Infektuar: 40.117

Të Shëruar: 25.586

Të Vdekur: 1.026

Erik Lloshi ka diçka për t`i thënë “Festivalit të Këngës” në RTSH

21:38 | 22 Nentor 2020

Foto: Google

Erik Lloshi ësjhtë shprehur i pakënaqur me “Festivalin e Këngës”.

Ditë më parë, me anë të një postimi në Instagram, Erik Lloshi ka zbuluar mesazhin e veçantë të këngës së tij, shkruan lajmi.net.

Kënga titullohet “Jo”, dhe trajton një temë tejet delikate për shoqërinë tonë siç është aborti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eriklloshi (@eriklloshi)

Duket se eksperienca e tij këtë vit nuk ka qenë aspak e mirë, ku ai përmes një postimi në InstaStory, thumboi “Festivalin e Këngës” duke e quajtur të pa vlerë.

“Ore ka mbaru festivali apo ça po ndodh? Ça turpi është ky shtet! Më vjen për të vjellë që jap kontributin tim në muzikë për këtë shtet, ku mbizotëron mendja mediokre dhe kurvëria. Muzika ka vdek me kohë. S’ja vlen më.” shkroi ai.

Ndërsa ende nuk ka ndonjë reagim nga organizatorët kryesorë të “Festivalit të Këngës”./Lajmi.net/