Era Istrefi i acaron serbët (VIDEO) – Lajmi.net
Era Istrefi i acaron serbët (VIDEO)
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 13:31, 24 June 2014
Pjesë nga video, e shkëputur nga mediat Serbe

Seukencat e videoklipit të këngëtares, Era Istresi, të xhiruara në objektin e papërfunduar të Kishës Ortodkse në ambientet e Universitetit Publik të Prishtinës, ka acaruar mediat serbe dhe të përfaqësuesve të Kishës Ortodokse serbe në Kosovë.

Në një shkrim në të përditshmen serbe “Pravda”, skenat e videoincizimit të këngës “E dehur” i kanë quajtur si përdhosje.

Në këtë klip këngëtarja Era Istrefi dhe disa statistë shihen të përformojnë gjysëm të zhveshur.

Edhe Kreu i Manastirit të Deçanit, Ati Sava Janjiq, ka komentuar në profilin e tij në Facebook lidhur me këtë videoklip.

Skenat e regjistruara në këtë klip, Janjiq i ka quajtur si turpëruese për objektin e pa përfunduar e kësaj kishe.

“Një pop grup shqiptar nga Prishtina, ka regjistruar një video blasfemuese (turpshme) në tempullin e papërpunuar të Krishtit Shpëtimtar, turp, edhe një tregues tjetër për mosrespektim e të drejtave fetare të krishterëve në Kosovë”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO