Emily Ratajkowski shtatzënë për herë të parë

Modelja e njohur Emily Ratajkowski ka është shtatzënë.

ShowBiz

27/10/2020 09:06

Emily Ratajkowski supermodelja e njohur, bëri të ditur lajmin e ëmbël për revistën ‘Vogue’, ndërsa tha se shpreson ta rrisë fëmijën e saj në një mjedis neutral ndaj gjinisë, sepse nuk dëshiron t’i “imponojë ide gjinore”, shkruan Vogue.

“Mirënjohëse dhe duke u rritur”, shkroi ajo në Instagram, krahas një video ku shfaqet mjaft e buzëqeshur.

 

View this post on Instagram

 

Grateful & growing ? Thank you @voguemagazine for this very special cover.

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

“Kur burri im dhe unë, iu themi miqve se jam shtatzënë, pyetja e tyre e parë pas “Urime” është pothuajse gjithmonë “A e dini se çfarë doni?” Na pëlqen të përgjigjemi se nuk do ta dimë gjininë derisa fëmija ynë të jetë 18 vjeç dhe se ai ose ajo do të na e bëjë të ditur atëherë,” tha Emily.

Edhe përse modelja përkrah këto ide, Emily shtoi se e kishte imagjinuar veten si nënë të një vajze.

Modelja u martua në vitin 2018 me producentin e njohur të filmave, Sebastian Bear-McClard, dhe të dy mendojnë se ky fëmijë do të ndryshojë jetën e tyre./Lajmi.net/