Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Edhe një tjetër largim te Chelsea

17:23 | 9 Gusht 2020

Ashtu si Willian, edhe Pedro konfirmoi këtë të diel se po largohej nga Chelsea.

Ylli spanjoll largimin e tij e konfirmoi nëpërmjet rrjeteve sociale, transmeton lajmi.net.

“Pas pesë vitesh të mrekullueshme, koha ime te Chelsea merr fund”.

”Unë bëra zgjedhjen e duhur, marr me vete kujtime të mrekullueshme dhe të paharrueshme. Sfidat dhe triumfet e reja do të vijnë me siguri”, shkroi Pedro.

33-vjeçari pritet të transferohet te Roma në Serie A. /Lajmi.net/