E papritur: Neymar te Barcelona, Dembele te PSG

Paris Saint Germian janë duke diskutuar një marrëveshje të mundshme shkëmbimi me PSG.

Sport

30/05/2019 09:53

Sipas ‘RAC1’, kampionët e Francës po konsiderojnë një shkëmbim të mundshëm me Barcelonën, që përfshin Ousmane Dembele dhe Neymar.

Braziliani pas përfundimit të sezonit të dytë në Ligue 1 te PSG, po mendon seriozisht largimin, me La Ligan një opsion të parë për t’u transferuar.

Dëshirën e Neymar për t’u larguar nga Franca, po mendon ta shfrytëzojë PSG, duke kërkuar afrimin e një lojtari.

PSG është e gatshme të lejojë rikthimin e Neymar te Barcelona, duke kërkuar në marrëveshje të përfshihet edhe Ousmane Dembele, që do të kalonte te kampionët e Francës./Lajmi.net/