E gjithë vëmendja te City – Reali u jep pushim në vikend Benzemas dhe Modricit

Luka Modric dhe Karim Benzema nuk do të paraqiten në ndeshjen ndaj Espanyolit në kuadër të La ligas.

Sport

27/04/2022 18:25

Të dy lojtarët, që konsiderohen ndër më të rëndësishmit te “Los Blancos”, do të lihen në pushim për të qenë 100 për qind të gatshëm ndaj Manchester Cityt, transmeton lajmi.net.

Ndeshja e parë në mes të tyre përfundoi me rezultat 4-3 në të mirë të “Qytetarëve”, por ende gjithçka mbetet e hapur.

Ndeshja kthyese Real Madrid – Manchester City do të luhet të mërkurën e javës së ardhshme, më fillim nga ora 21:00, në “Santiago Bernabeu”. /Lajmi.net/