Detoksoni mëlçinë tuaj natyrshëm me këtë pije shtëpiake

Jeta e përditshme e shumë njerëzve është e sëmurë, do të thotë trupi i tyre po përballet me toksina gjatë gjithë kohës.

Lifestyle

26/10/2020 19:20

Nëse nuk jeni në gjendje të konsumoni ushqim të shëndetshëm, të refuzoni të pini ujë dhe të ndaloni zakonet e pashëndetshme, shëndeti juaj do të ndiejë pasojat, transmeton lajmi.net.

Mëlçia është mbrojtëse në trupin tuaj. Makineria kryesore që pastron trupin tuaj nga toksinat. Nëse ndryshket shumë nga toksinat, ajo do të ndalojë së funksionuari.

Kryerja e detoksifikimit të rregullt të trupit do të përmirësojë punën e mëlçisë.

Receta që do t’ju tregoj përmban përbërës që mund t’i gjeni lehtësisht kudo përreth jush, shkruan holistic living tips. Të gjithë ata kanë aftësinë të heqin trupin tuaj nga toksinat dhe të përmirësojnë shëndetin e mëlçisë.

Përbërësit:

 • Një grusht gjethe mente të freskëta
 • Pak lëng limoni
 • Pak lëng portokalli
 • Një litër ujë të pastruar
 • Mjaltë organik për shije

Përgatitja:

 • Hidhni ujin në një tenxhere dhe lëreni të ziejë
 • Vendosni gjethet brenda dhe lërini për rreth 5 minuta
 • Lëreni të ulet derisa të ftohet
 • Vendosni lëngun e limonit dhe portokallit me lëkurë të integruar limoni
 • Shtoni mjaltin organik të papërpunuar
 • Dhe pije! /Lajmi.net/