Dëmi që ia bëni vetes nëse ushtroni dhe nuk pini ujë – Lajmi.net
Dëmi që ia bëni vetes nëse ushtroni dhe nuk pini ujë
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 13:41, 30 April 2018
Nuk jeni person që bën ushtrime dhe harron të pini ujë?

Kështu ndikoni në ‘plakjen’ e parakohshme të trupit tuaj, shkruan lajmi.net

Njejtë ndodhë edhe nëse pas stërvitjeve nuk pini ujë, ngase trupat tanë kanë nevojë për lagështirën e duhur.

Ja çfarë shkakton mos pirja e ujit dhe mos kryerja e ushtrimeve në trupin tuaj, përmes fotove më poshtë:

Kontribuoni në plakjen më të shpejt të lëkurës

Humbni ujë dhe jo peshë

Toksinat qëndrojnë në trupin tuaj

Keni dhimbje të muskujve

Filloni të hani më shumë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO