De Jong pritet të qëndrojë në Barcelonë

Frenkie De Jong duket se e ka ndarë mendjen të qëndrojë në Barcelonë. Mesfushori pati oferta nga dy prej skuadrave më të mëdha në Premier League, Manchester United dhe Chelsea. Gjithsesi, përkundër tundimit jo të vogël sa i përket sa i përket çështjes së pagës së ofruar, holandezi dëshiron të luajë në “Camp Nou”, transmeton…

Sport

09/08/2022 10:17

Frenkie De Jong duket se e ka ndarë mendjen të qëndrojë në Barcelonë.

Mesfushori pati oferta nga dy prej skuadrave më të mëdha në Premier League, Manchester United dhe Chelsea.

Gjithsesi, përkundër tundimit jo të vogël sa i përket sa i përket çështjes së pagës së ofruar, holandezi dëshiron të luajë në “Camp Nou”, transmeton lajmi.net.

Edhe drejtuesit e katalunasve duket se janë pajtuar me qëndrimin e mesfushorit në skuadër, duke e llogaritur si pjesë të ekipit për sezonin e ri. /Lajmi.net/