Dasma që kushtoi 30 milionë euro (Foto)

Aktorja, këngëtarja dhe modelja e njohur e quajtur si Kim Kardashian i Kinës, është martuar në një ceremoni luksoze që  i kushtoi rreth 30 milionë euro.

ShowBiz

18/10/2015 11:09

Çifti e preu një tortë martese  të gjatë rreth tre metra dhe nusja kishte veshur një fustan Dior për të cilin ishte punuar pesë muaj.

Dhe dita nuk do të ishte i plotë pa 2 mijë miq të  cilët ishin të ftuar në dasëm, transmeton Klan Kosova.

26 vjeçarja Yang e njohur si Angelababy e cila filloi modelimin në moshën 14-vjeçare dhe tani është konsideruar si një nga yjet më të mëdha të Azisë, u martua me aktorin kryesor Huang Xiaoming në Shanghai javën e kaluar.

Emrat më të mëdhenj të Azisë ishin në mesin e mijëra të ftuarve që morën pjesë në dasmën e cila thuhet se i kushtoi dy herë më shumë aktores kineze sesa dasma e Kim Kardashian dhe Kanye West në Firence vitin e kaluar.

Lavish: Actress, singer and model, Angelababy, married leading actor Huang Xiaoming, in an elaborate wedding in Shanghai last weekAngelababy and her actor husband Huang Xiaoming pictured with their bridesmaids and groomsmen at their wedding in ShanghaiCelebrity: Yang, known as Angelababy, started modelling at 14 and is now, at the age of 26, considered one of Asia's leading starsVenue: The wedding was complete with a ten-foot tall wedding cake, a holographic castle, a custom Dior gown and 2,000 guestsAngelababy pictured with her husband Huang XiaomingBig names: Chinese actors Tong Dawei (right) Huang Bo (second from right) and Wu Jing (third from right) pose for a photo at the wedding