Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Dalin pamje nga të shtënat me armë para shtëpisë së reperit të njohur

17:02 | 2 Mars 2021

Është publikuar një video nga të shtënat me armë në Los Angeles.

Shtëpia e reperit të Bay Area, Laney Keyz, u mbush me plumba dhe e gjithë ngjarja u filmua, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

TMZ ka siguruar pamje që tregojnë tre burra duke ecur deri në atë që na u tha se ishte shtëpia e Laney në LA në orët e para të 18 shkurtit dhe shihen ata teksa hapnin zjarr në disa prona para.

Një nga djemtë duket se vonon për të qëlluar pak më shumë dhe përfundimisht përplaset me kolegët e tij.

Sidoqoftë, burimet e zbatimit të ligjit tregojnë  se oficerët e LAPD-së gjetën një numër gëzhojash në tokë ku u raportua të shtënat, por ende nuk kanë të dyshuar të mundshëm.

Për fat të mirë, thuhet se askush nuk u lëndua nga të shtënat me armë dhe hetimi po zhvillohet.

Sa i përket Laney, burimet e njohura me situatën tregojnë se ai ishte brenda shtëpisë gjatë të shtënave, por u largua pa dëmtime.

Burimet thonë se askush nuk mund të mendojë për një motiv pse dikush qëlloi mbi të, kështu që e gjithë çështja mbetet një mister. /Lajmi.net/