“Çmenden” Messi dhe Ronaldo, ky është lojtari më i paguar në botë

Është publikuar lista e re e futbollistëve më të paguar në botë.

Sport

18/12/2016 10:08

Ajo nuk kryesohet më as nga Cristiano Ronaldo e as nga Leo Messi.

Në vendin e parë renditet Oscar, i cili pas transferimit nga Chelsea te Shanghai fiton 20.8 milionë euro në vit, përcjellë “lajmi.net”.

Pas brazilianit vijnë Ronaldo e Messi, derisa “top-5” kompletohet nga Gareth Bale dhe Hulk.

Më poshtë e keni renditjen prej 10 futbollistëve më të paguar, ku tre prej tyre janë pjesë e Manchester United.

  • 10. Zlatan Ibrahimovic (Manchester United) £250,000 në javë, £13m në vit
  • 9. Wayne Rooney (Manchester United) £260,000 në javë, £13.5m në vit
  • 8. Graziano Pelle (Shandong Luneng) £260,000 në javë, £13.5m në vit
  • 7. Neymar (FC Barcelona) £289,000 në javë, £15m, në vit
  • 6. Paul Pogba (Manchester United) £290,000 në javë, £15m në vit
  • 5. Hulk (Shanghai SIPG) £317,000 në javë, £16.5m, në vit
  • 4. Gareth Bale ( Real Madrid C.F.) £346,000 në javë, £18m në vit
  • 3. Lionel Mesi (Barcelona) £365,000 në javë, £19m, në vit
  • 2.Cristiano Ronaldo (Real Madrid) £365,000 në javë, £19m në vit
  • 1.Oscar (Shanghai SIPG) £400,000 në javë, £20.8m në vit

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.