Çka do të ndodhë sot në Kosovë? Këto janë ngjarjet e ditës

Për sot, e shtunë datë 13 gusht janë paraparë tri ngjarje ditore si më poshtë. Mbahet akademi përkujtimore kushtuar prof.. Frok Gojanit si dhe promovohet monografia me titull “Frrok Gojani, pedagog dhe misionar i denjë i shkollës shqipe”. (Salla e Kuvendit Komunal në Klinë, ora 11:00). Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Selia…

Lajme

13/08/2022 08:07

Për sot, e shtunë datë 13 gusht janë paraparë tri ngjarje ditore si më poshtë.

Mbahet akademi përkujtimore kushtuar prof.. Frok Gojanit si dhe promovohet monografia me titull “Frrok Gojani, pedagog dhe misionar i denjë i shkollës shqipe”. (Salla e Kuvendit Komunal në Klinë, ora 11:00).

Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00).

Rivarroset dëshmori, Enver Pacolli nga varrezat civile në Hajvali në varrezat e dëshmorëve në Gjilan, për nder të ditëlindjes së tij. (Varrezat e dëshmorëve në Gjilan, ora 12:00). /Lajmi.net/