City e zëvendëson Nasrin me Iscon?

Një bombë e vërtetë ka arritur në nga mediat angleze, ku është raportuar se Manchester City do të zëvendësojë Samir Nasrin me superyllin e Real Madridit, Isco Alarcon.

Sport

02/03/2015 11:38

Sipas raportit të bërë nga e përditshmja angleze, Daily Express, mësojmë se Manchester City është shprehur i gatshëm për të shitur lojtarin francez, Samir Nasrin te skuadra e Juventusit.

Dhe, në këtë mënyrë, Pellegrini do ta transferojë Iscon, për të cilin do të paguajë një shumë të madhe parashë.

Mesfushori spanjoll, do të krijonte një partneritet të shkëlqyer me Yaya Touren në mesfushën e Manchester Cityt, e cila do të ishte pothuajse e çeliktë.