Cilësia e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë e rrezikshme, reagon aktori shqiptar

Prishtina tash e sa ditë vazhdon të përballet me ajrin e ndotur.

ShowBiz

04/12/2018 09:06

Mbrëmë, matësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, ka regjistruar shkallën e ndotjes 432, shkruan lajmi.net.

Kjo vlerë llogaritet të jetë e rrezikshme për shëndetin, andaj preferohet të mos ekspozohen në ambiente të hapura.

Aktori i njohur shqiptar, Fatmir Spahiu, ka reaguar përmes një statusi në llogarinë e tij në Instagram, ku tregon shkallën e ndotjes që ishte arritur mbrëmë.

Për ndryshe, në matjen e fundit të regjistruar në orën 06:00 të mëngjesit, ndotja e ajrit ka qenë jo e shëndetshme dhe ka arritur shkallën 157. /Lajmi.net/