Cilat janë vlerat ushqyese të tërshërës? – Lajmi.net
Cilat janë vlerat ushqyese të tërshërës?
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 15:00, 23 February 2018
Ndryshimi i menusë ushqimore në çerdhet dhe kopshtet e Tiranës është shndërruar në një prej debateve më të forta të këtyre ditëve të fundit.

Të shumtë kanë qenë prindërit që janë shprehur të pakënaqur nga ky vendim i Drejtorisë së Kopshteve dhe Ministrisë së Shëndetësisë duke u shprehur se regjimi i ri ushqimor nuk u përshtatet nevojave të fëmijëve dhe se duhej të ishin pyetur të gjithë palët e interesit përpara këtij vendimi.

Por, ajo që ka tërhequr vëmendjen e gjithë këtij debati është futja e një produkti të ri në kët menu: TËRSHËRA, çka ka përshkallëzuar debatet në rrjetet sociale mes prindërve dhe ideuses së këtij regjimi Blerina Bombaj.

Shumë prindër i kanë kujtuar dietologes se tërshëra përdorej më parë për kuajt dhe nuk ka proteina e nuk favorizon rritjen e shëndetshme të fëmijëve. Living ju njofton të zbuloni më poshtë vlerat e vërteta të tërshërës, ushqimit më të ”përgojuar” të momentit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO