Chelsea mposht Aston Villën pas penalltive, Tottenhami eliminon Wolverhamptonin

23:04 | 22 Shtator 2021

Janë zhvilluar sonte ndeshjet e radhës në Kupën Carabao.

Chelsea ka arritur të mposht Aston Villën pas penalltive, shkruan lajmi.net.

Koha e rregullte e ndeshjes u mbyll 1-1, ndërsa në penallti “The Blues” u treguan më të saktë dhe fituan 4-3.

Në anën tjetër edhe Tottehami ka triumfuar ndaj Wolverhamptonit pas penalltive, pasi pjesa e parë u mbyll 2-2.

Pas ekzekutimit të 11-metërshave Spurs arritën të fitojnë 3-2.

Këto janë rezultatet e të gjitha ndeshjeve të zhvilluara sonte në Kupën Carabao. /Lajmi.net/