Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Chelsea mbyll pjesën e parë me epërsi ndaj Portos

21:50 | 7 Prill 2021

Chelsea është duke fituar me rezultat 1-0 ndaj Portos.

Në pjesën e parë të ndeshjes së parë çerekfinale mes Chelsea dhe Portos, ekipi nga Londra është duke udhëhequr, shkruan lajmi.net.

Mas Mount ishte golashënuesi i vetëm në këtë ndeshje, ku në minutën e 32-të shënoi një gol mjaftë të bukur.

Edhe pse Porto e fillojë ndeshjen më mirë sesa Chelsea, këta të fundit u këndellën në fund./Lajmi.net/