Chelsea e dëshiron Valdesin!

Lëndimi i Thibaut Courtois, ka bërë që skuadra e Chelseas të vihet në kërkim të një portieri.

Sport

14/09/2015 16:03

Chelsea mund t’a transferojë Victor Valdesin nga Manchester United në muajin janar, raporton Talksport.

Portieri nuk ka vend në formacionin e United, ndërsa gjasat e tij për të luajtur për ‘djajtë e kuq’, u zvogëluan edhe më shumë pas qëndrimit të David De Geas.

Lëndimi i Courtois që do t’a mbajë atë jashtë fushave për tre muaj e ka shtyrë Chelsean që të e kërkojë edhe një tjetër portier rezervë dhe një lëvizje e Valdesit nga Manchesteri në Londër mund të ndodhë në janar.