Buffon: Këto dy ekipe janë favorite në Ligën e Kampionëve

10:09 | 26 Nentor 2015

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon ka thënë se Barcelona dhe Bayern Munich janë dy skuadrat favorite për të triumfuar në Ligën e Kampionëve.

Gianluigi Buffon ka thënë se Barcelona dhe Bayern Munich janë dy skuadrat favorite për të triumfuar në Ligën e Kampionëve.

Kapiteni i Juventusit beson se skuadra e tij i takon një grupi tjetër, të rëndësishëm, por që vjen pas favoritëve.

“Pas Barcelonës dhe Bayern Munichut vjen një grup i skuadrave të rëndësishme”, deklaroi ai, përcjell “Lajmi.net”.

“Ne jemi pjesë e atij grupi”, u shpreh Buffon.