Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve – Lajmi.net
Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 21:09, 12 January 2019
Anne-Marie dhe Dua Lipa kryesojnë listën e nominimeve në 2019 Brit Awards.

Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha, shkruan lajmi.net.

Albumi britanik i vitit

The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships
Anne-Marie – Speak Your Mind
Florence + The Machine – High As Hope
George Ezra – Staying At Tamara’s
Jorja Smith – Lost

Artistja britanike femër

Anne-Marie
Florence + The Machine
Jess Glynne
Jorja Smith
Lily Allen

Artisti britanik mashkull

Aphex Twin
Craig David
George Ezra
Giggs
Sam Smith

Grupi Britanik

The 1975
Arctic Monkeys
Gorillaz
Little Mix
Years & Years

Veprimi i suksesit britanikElla Mai

Idles
Jorja Smith
Mabel
Tom Walker

Zëri kritik

Winner: Sam Fender
Lewis Capaldi
Mahalia

Kënga Britanike

Anne-Marie – 2002
Calvin Harris and Dua Lipa – One Kiss
Clean Bandit ft Demi Lovato – Solo

Dua Lipa – IDGAF
George Ezra – Shotgun
Jess Glynne – I’ll Be There
RAMZ – Barking
Rudimental – These Days
Siagla and Paloma Faith – Lullaby
Tom Walker – Leave A Light On

Video britanike

Anne-Marie – 2002
Calvin Harris and Dua Lipa – One Kiss
Clean Bandit ft Demi Lovato – Solo
Dua Lipa – IDGAF
Jax Jones ft Ina Wroldsen – Breathe
Jonas Blue ft Jack & Jack – Rise
Liam Payne and Rita Ora – For You
Little Mix ft Nicki Minaj – Woman Like Me
Rita Ora – Let Me Love You
Rudimental – These Days

Artisti ndërkombëtar

Drake
Eminem
Kamasi Washington

Shawn Mendes
Travis Scott

Artistja ndërkombëtare

Ariana Grande
Camila Cabello
Cardi B
Christine & The Queens
Janelle Monae

Grupi ndërkombëtar

Brockhampton
The Carters
First Aid Kit
Nile Rodgers & Chic
Twenty One Pilots. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO